Výhody funkčního prádla a oděvu při sportu

Snad každý ví, že pravidelný pohyb udržuje naše tělo v dobré kondici a je zdrojem tělesné, ale i duševní svěžesti. Ke sportu ale také patří jednak kvalitní obuv, a pak i vhodný sportovní oděv. Sportovní oblečení by mělo zajišťovat jednak dostatečné pohodlí, a také by mělo být funkční.

Ještě na začátku devadesátých let cvičilo mnoho žen v elastických kalhotách a v bavlněném tričku. Dnešní sportovní oděvy sice podléhají módním trendům, ale v první řadě se vyrábí z inovovaných materiálů. Umožňují velkou volnost pohybu a pochopitelně dokonalý komfort, a jsou i lehké a výborně prodyšné. Dnešní funkční oblečení má jeden zásadní význam. A tím je omezení nadbytečného pocení, aby se kvůli velkým ztrátám tekutin nesnížil sportovní výkon. Tyto speciální oděvy dobře odvádí pot od pokožky, udržují tělo v optimální teplotě, takže se nepřehřívá. Tím se zaručuje vysoký komfort i při náročném sportovním výkonu, nebo v nepříznivém počasí. Funkční oděvy jsou konstruované také pro různé druhy sportu. Některá sportovní odvětví mají své specifické nároky a proto je dobré zvolit si funkční oděv, který je určen speciálně pro ně.

Funkční oděv je doporučován také pro turistiku a jiné outdoorové aktivity. Takový oděv Vás bude chránit před povětrnostními vlivy, jako je horké letní Slunce, déšť, nebo sníh a mráz. Začít byste měli v první řadě funkčním prádlem. Prádlo je bezešvé a každému tvaru těla se dokonale přizpůsobí. Je vyrobeno z materiálu, který je vhodný i pro alergiky, a to včetně sportovních triček. Trička jsou také bezešvá, jsou elastická a na trhu je jich velký výběr od mnoha výrobců. Nezapomínejte ani na kalhoty a na bundy. Funkční kalhoty na zip a knoflík, s poutky na pásek mívají i kapsy a vyrábí se buď pro teplá roční období, nebo s fleecovou vnitřní podšívkou. Materiál kalhot chrání proti UV záření, dobře odvádí pot a odolává náporu větru. Svojí elastičností umožňují velkou volnost pohybu a tím pádem se hodí jak pro turistiku, tak i pro cyklistiku nebo běh.

Čtěte také: Ke sportu vhodný funkční oděv

Rychlá půjčka pro každého