Informace o aktuálním stavu lyžařských středisek

Lyžařská střediska už dokončují přípravu na nadcházející sezónu. Zajíždějí nové rolby. Zkušebně pouští sněžná děla, které zatím chrlí především vodu. Zimní sezóna už klepe na dveře.

Dobrou zprávou pro milovníky zimních sportů je to, že téměř nikde se nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Předpovědi meteorologů prozatím také vypadají slibně. Sněhu má být dostatek. Celkově nadcházející sezóna vypadá slibně. Jak ale vybrat to spráné lyžařské středisko? V České republice je jich téměř 300.

Pokud se budete rozhodovat na poslední chvíli, je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou sněhové podmínky nejlepší. V médiích je informací dost, na některé je však lepší příliš nespoléhat. Na ČT je pravidelně vysílán pořad Panorama. Pokud chcete informace, můžete koukat, ale tato rychlost není zrovna rychlá. Musíte hodinu sledovat televizní obrazovku a pokud náhodou jen na chvíli přestanete dávat pozor, může se stát, že zrovna to Vaše středisko prošvihnete. Střediska navíc musí platit desetiticíce, aby byla v tomto pořadu zahrnuta. Mimochodem, kdo to asi zaplatí v ceně permanentek?

Druhou možností je vyhledat Informace na internetu. Zpravodajských webů je spousta. Jestli ale chcete důvěryhodné informace, zbydou vám možnosti pouze dvě. Holidayinfo od společnosti Sitour (výrobce pořadu Panorama) jistě znáte. Bohužel je dosti nepřehledný a informuje pouze o největších a nejbohatších ski areálech. Ten druhý je podle mě o něco lepší. Mluvím o portálu www.ceske-sjezdovky.cz, na kterém najdete více než 260 lyžařských středisek. Od malých kopečků s jedním vlekem až ty po největší lyžařské komplexy. Web je také přehlednější. Tento zpravodajský portál ale stále přiliš mnoho lidí nezná. Mě však jeho informace nikdy nezklamaly.

Navšívit také můžete oficiální stránkystředisek. Weby velkých středisek jsou obvykle přímo přecpané informacemi, které naprostá většina lidí vůbec znát nepotřebuje. Aktuální teplotu, kameru a stav sněhu tam mnohdy hledáte i několik minut. Ale světlé výjimky samozřejmě existují, není jich však mnoho. A pokud chcete vidět úplnou katastrofu, navštivte web nějakého malého střediska, naprosto otřesná je téměř polovina z nich. Mnohdy není špatné vzít telefon a do střediska si přímo zavolat, ochota personálu však mnohdy vázne. Doufám, že neuděláte stejnou blbost jako já před pár lety, kdy jsem dojel do zavřeného ski areálu, protože jsem uvěřil informacím na jednom pochybném zpravodajském webu.

Rychlá půjčka pro každého