Příprava na hory

Zimní dovolená na horách se snadno může změnit v průšvih, stačí podcenit přípravu. Věcí, co se mohou pokazit je spousta. Chcete se těmto problémům vyvarovat?

První a nejdůležitější věc je příprava auta. Těžko uvěřit, ale stále se najde spousta hazardérů, kteří jezdí na letních pneumatikách. To už pak stačí jen málo a neštěstí je za dveřmi. Jednoduchá rada, pokud chcete na tomto šetřit, zůstaňte doma! V tom lepším případě byste mohli skončit v příkopě, v horším pod zemí. Zapomenout na zimní směs do ostřikovačů se také nemusí vyplatit. Bez sněhových řetězů se také pravděpodobně neobejdete.

Lyžařské vybavení se také vyplatí zkontrolovat pořádně. Když ale selže, máte po lyžování. Každý ví, že se má teple obléci. Vzít si termoprádlo a kvalitní bundu, ale většina lidí už zapomene na náhradní snowboardové přezky nebo pořádně seštelovat vázání na lyžích. Náhradní přezky jsou pro snowboardisty téměř nutnost. Stojí jen přibližně 300 Kč. Servisy ve většině středisek příliš vybaveny nejsou. Náhradní vázání na lyžích mít naštěstí nemusíte, ale je dobré mít jej správně seštelované. Nastavit vázání správně však každý servis nedokáže. Dáte za to několik stovek korun a ve finále se vám může stát, že z lyží vypadnete v každém druhém oblouku. Dobré je vybírat servis především na základě doporučení známého.

Čtěte také: Než odjedete na hory...

Rychlá půjčka pro každého