Co si vzít sebou na hory

Chcete vložit své finanční prostředky do nákupu sportovního oblečení a neorientujete se v přemíře výrobků, jež jsou na pultech supermarketů? Tápete a neorientujete se v nových trendech? Důvěřujte šikovným ručičkám českých výrobců! V současnosti již nemusíme za nákupy vyjíždět do zahraničí. Češi jsou precizní a jejich výrobky 100%.

Dávno minula doba, kdy jsme na hory jezdili v obyčejných „šusťákových“ kombinézách a pod nimi jsme měli navlečené tlusté svetry – vánoční dárky od našich babiček. Neforemný tlustý svetr již dnes není nutností. Lehké moderní materiály jej plně nahradí. Vhodné je oblečení vrstvit, neboť mezi jednotlivými vrstvami se vytváří vzduchová vrstva, která pomáhá udržovat optimální tělesnou teplotu.

Pořiďte si i vyhřívané rukavice - jsou vyráběny jak v prstovém provedení, tak i jako palčáky. Výbornou vychytávkou je i termo nákrčník.

Dnes používané materiály dokážou velmi rychle odvést pot od pokožky a tím zlepšit celkové tělesné mikroklima. V poslední době se hojně používají také materiály obsahující ionty stříbra, ty zabraňují množení bakterií, čímž se výrazně omezí tvorba tělesného zápachu. Oděvy je možno používat i za extrémních klimatických podmínek. Vnitřní strana bývá jemná a hřejivá, příjemná pro pokožku a nabízející ten nejlepší komfort pro zákazníka. Budete svěží a v pohodě! Teflonový zátěr zvyšuje odolnost oblečení před promoknutím. Velmi kvalitní oblečení můžete pořídit ve výprodejích.

Používané materiály jsou velmi odolné. Nastane-li přece jen čas sportovní oblečení vyprat, je vždy nutné se plně řídit pokyny výrobce a používat pouze prací prostředky určené pro voděodolné materiály, nepoužívat aviváž, neždímat. Důležité je též nesušit toto oblečení v blízkosti tepelných zdrojů.

A to nejdůležitější na konec - helma! Je nezbytností, a proto její výběr nepodceňte. Elastický a vhodně vyprofilovaný chránič, který chrání páteř před úrazy, je také skvělá investice. Do lyžařského oblečení se dá zašít i pasivní systém pro vyhledávání osob zasypaných lavinou.

Rychlá půjčka pro každého