Neváhejte a nakupujte sportovní oblečení od českých výrobců

Jedou Vaše děti na lyžařský výcvik a Vy budete pořizovat jejich kompletní výbavu na hory? Potřebujete poradit? Důvěřujte českým výrobcům! V současnosti již nemusíme za nákupy vyjíždět do zahraničí. Preciznost zpracování českého sportovního oblečení je pověstná.

Dávno minula doba, kdy jsme na hory jezdili v obyčejných „šusťákových“ kombinézách a pod nimi jsme měli navlečené tlusté svetry – vánoční dárky od našich babiček. Neforemný tlustý svetr již dnes není nutností. Výrobky z moderních materiálů svetry v mnohém předčí. Vhodné je oblečení vrstvit, neboť mezi jednotlivými vrstvami se vytváří vzduchová vrstva, která pomáhá udržovat optimální tělesnou teplotu.

Při nákupu sportovního oblečení je výhodnější zaměřit se na kvalitu a ne na kvantitu. Součastí kvalitní sportovní bundy určené pro zimní sporty je pás proti sněhu. Teploučké tříprstové rukavice jsou skvělá vychytávka kombinující výhody palčáků a běžných prstových rukavic. Pod lyžařskou helmu není vhodná čepice, ale spíše tenoučká termo lyžařská kukla, která ochrání i tváře a nos.

Sportovní oblečení nové generace je prodyšné – a přesto je člověk dokonale chráněn před větrem. Oděvy je možno používat i za extrémních klimatických podmínek. I po celodenním lyžování se budete cítit příjemně. Budete svěží a v pohodě! Teflonový zátěr zvyšuje odolnost oblečení před promoknutím. Nedejte se odradit vyšší cenou výrobků - kvalita se na horách rozhodně vyplatí.

Dnešní materiály se nešpiní a jsou odolné i proti oděru. Sportovní oblečení lze prát v automatické pračce - při použití doporučených pracích prostředků a bez použití aviváže Pro sušení je možné použít i sušičku - většinou při nižších teplotách.

Bezpečnost by vždy měla být na prvním místě - lyžařská helma je dnes na sjezdovce vážně nepostradatelná. Elastický a vhodně vyprofilovaný chránič, který chrání páteř před úrazy, je také skvělá investice. Součástí oblečení může být i záchranný lavinový systém, který Vám dokáže zajistit pocit bezpečí..

Rychlá půjčka pro každého